INFORMACE - Nemožnost uložení SPZ do depozita a ukončování POV

Category: Transport, forwarding and logistics,
Date: 27.3.2020

Vážení klienti,
Jsme si vědomi, že mnozí z vás nemůžou v tuto nelehkou dobu provozovat svá vozidla a náklady na povinné ručení nejsou pro vás zanedbatelné.  Je známo, že není možné uložit RZ do depozitu a vozidlo vyřadit z provozu na registru vozidel z důvodu nedostupnosti úřadů a tím vám hrozí  nedodržení úhradové povinnosti . Pokud tato situace nastane, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás  !

Datum vyřazení vozidla z provozu na registru vozidel se bude dočasně považovat datum podání elektronické žádosti (do datové schránky, nebo se zaručeným elektronickým podpisem). Součástí takové žádosti by mělo být i prohlášení vlastníka vozidla, že nemůže RZ předat na úřad, že jsou sejmuty a uloženy mimo vozidlo.

Pro ukončení POV dle § 12 odst. 1 písm. c) zákona č. 168/1999 Sb. bude tedy kromě kopie technického průkazu (což je současný stav) nově dočasně postačovat i doložení kopie elektronické žádosti a doklad o jejím elektronickém podání na úřad.

Ukončení POV se do ČKP reportuje standardně, beze změn, jako ukončená smlouva s důvodem zániku „Vyřazení tuzemského vozidla z evidence“.

We appreciate our clients and their satisfaction is crucial to us

Ewals Cargo Care GECO JIPOCAR TRANSPORT RKL Opava TON VINCENTKA
© ARSYLINE 2016
Warning
Close
Close