Pojištění přerušení provozu chrání vaše podnikání

Pojištění přerušení provozu chrání vaše podnikání

Kategorie: Zdravotnictví a farmacie, Doprava, spedice a logistika, Průmysl a stavebnictví, Služby a profesní činnosti, Zemědělství, lesnictví a potravinářství,
Datum: 17.11.2019

Pojištění přerušení provozu je nezřídka opomíjené pojištění. A to je škoda. I stabilní firma se totiž může kvůli přerušení provozu dostat nejen do finančních, ale i do existenčních potíží, případně ztratit důležité obchodní partnery nutné pro další rozvoj firmy. V případě živelní pohromy nebo strojní havárie ztratí podnik majetek, ale kvůli přerušení provozu budou navíc i nadále ztráty růst. Právě tyto náklady může pokrýt pojištění pro případ přerušení provozu.

V případě živelní nebo strojní škody kryje pojištění přerušení provozu náklady, které musí pojištěný hradit i v době, kdy je provoz zastavený. A takové náklady velice často několikanásobně převyšují škody na samotném objektu.

Na co všechno se pojištění přerušení provozu vztahuje? Lze ho sjednat pro živelní nebezpečí, jakými jsou požár, povodeň a vichřice, ale také pro přerušení provozu z důvodů přerušení dodávek elektřiny, plynu a vody nebo z důvodu majetkové škody a přerušení provozu některého z odběratelů.

Při sjednávání pojištění je důležité správně stanovit pojistnou částku a dobu ručení, tedy požadovanou dobu pojištění, s ohledem na to, jakou činnost firma provozuje a jaká rizika vyplývají z jejího konkrétního druhu výroby.

Kvalitní pojištění se rozhodně vyplatí. Vycházíme přitom i z vlastních zkušeností: V nedávné době jsme řešili případy, kdy byla majetková škoda z požáru nižší než sjednaná spoluúčast, nicméně plnění z přerušení provozu se vyšplhalo na částku v řádech milionů korun.

Pojištění přerušení provozu je rozhodně jednou z klíčových součástí pojistné ochrany vašeho podnikání.

Vážíme si našich klientů a jejich spokojenost je pro nás zásadní

Ewals Cargo Care GECO JIPOCAR TRANSPORT RKL Opava TON VINCENTKA
© ARSYLINE 2016
Varování
Zavřít
Zavřít